Ibeliv x 303 Avenue.

Ręcznie wyplatane torebki i kosze to jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. Te najpiękniejsze powstają w niewielkich manufakturach, a dzięki rzemieślniczemu wykonaniu każdy z nich jest unikatowy. Właśnie takie są kosze francuskiej marki IBELIV, które znaleźć można w naszej letniej kolekcji. Torba Vanilla stanowi idealne i ponadczasowe uzupełnienie letnich stylizacji.

IBELIV to firma rodzinna, która powstała z miłości do piękna i z marzeń o lepszym jutrze. Jej założyciel, pochodzący z Madagaskaru Liva od swojej matki — Tiany nauczył się tego, że warto mierzyć wysoko, nie zważając na ograniczenia. Dzięki jej determinacji pochodzącej z wielodzietnej rodziny Tiany, Liva wyjechał na studia do Francji. Ale choć zdobył tam wykształcenie i dobrze płatną pracę, nie czuł się spełniony. Pewnego dnia zrozumiał, że rozwiązaniem jest powrót do korzeni. Pomysł na rodzinny biznes, bazujący na unikatowym, rzemieślniczym know-how szybko przypadł do gustu Tianie.

Pomysł Tiany i Livy zaowocował powstaniem marki, która dziś nie tylko tworzy unikatowe produkty, ale też zapewnia lokalnym kobietom stabilne miejsce pracy. Rzemieślniczki z Madagaskaru wyplatając kosze wykorzystują technikę i wiedzę przekazową na ich rodzinnej wyspie z pokolenia na pokolenie. Jednocześnie praca znacznie poprawiła ich jakość życia, pozwoliła na emancypację. Na Madagaskarze kobiety mają znacznie mniej możliwości znalezienia zatrudnienia niż mężczyźni, przez co często są od nich zależne. Dlatego inicjatywy takie jak IBELIV są tam tak ważne. Markę IBELIV tworzą od lat te same kobiety. Każdy kosz od początku do końca jest owocem ręcznej pracy rzemieślniczek, które w to, co robią wkładają całe serce. Dlatego każdy produkt IBELIV jest na metce podpisany imieniem tej, która go wyplotła.

Choć IBELIV z niewielkiej, rodzinnej inicjatywy urosła dziś do firmy zatrudniającej kilkaset osób, marka wciąż jest wierna swoim ideałom. Stawia na lokalną produkcję, ale również, co niezwykle ważne, dba o środowisko naturalne. Wizja Livy zakłada szacunek dla ludzi i materiałów na wszystkich etapach produkcji. Współpracujący z marką rzemieślnicy czerpią z tego, co najlepszego ma do zaoferowania natura i przekładają to na język współczesnej mody. Tak powstają unikatowe, trwałe i funkcjonalne produkty o ponadczasowym designie. Jak mówi założyciel marki: „Techniki z przeszłości dostosowujemy do dzisiejszych potrzeb, w nadziei na lepsze jutro.”

IBELIV stawia na naturalne materiały, takie jak rafia, płótno i skóra. Precyzyjnie szydełkowana, z ręcznie wyplatanymi rączkami jest delikatna i jednocześnie charakterna tak jak przyprawa, od której wzięła swoją nazwę. Wanilia pochodząca z Madagaskaru to przyprawa o wyjątkowym zapachu, który przywołuje na myśl podróże, marzenia i przyjemność z dzielenia się.

Torba Vanilla nada letnim stylizacjom wyjątkowego charakteru przywodzącego na myśl gorący powiew afrykańskiej wyspy. A jej zakup pozwoli wesprzeć lokalną społeczność utalentowanych kobiet. Produkty marki IBELIV są w Polsce dostępne wyłącznie w sklepie i na stronie internetowej 303 AVENUE.

 

 

 

Leave a comment

All comments are moderated before being published

Shop now

Woods_ Copenhagen to pierwsza marka kosmetyków którą wprowadzamy do oferty 303 Avanue. Wybraliśmy tą markę nieprzypadkowo. Woods_ Copenhagen to niezwykłe produkty do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, stworzone w 2016 roku w Danii przez Martina Lyne, współzałożyciela międzynarodowej agencji modelek Le Management.