Oficerki 01. Pierwsze buty 303 Avenue.

Jesienne i zimowe stylizacje nie mogą się obejść bez odpowiedniego obuwia. Letnie sandałki, klapki i sportowe buty zamieniamy na skórzane botki, kowbojki i oficerki. Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom naszych klientek w sezonie jesienno-zimowym 21/22 wprowadziliśmy do naszej oferty pierwsze skórzane buty 303 Avenue. Skórzane, klasyczne oficerki to must have jesiennej szafy. 

Projekt powstał przy współpracy z zaprzyjaźnioną firmą Cavalcatore. Dopracowane w najmniejszym detalu, najwyższej jakości, trwałe i eleganckie skórzane buty to wizytówka marki. O pasji tworzenia wyjątkowych butów opowiadają nam właściciele Cavalcatore —Justyna i Bartek Barancewiczowie.

Jak zrodził się pomysł na Waszą markę?

Pomysł na produkcje butów zrodził się ponad 10 lat temu. Po wielu odwiedzinach w polskich sklepach i bezskutecznym poszukiwaniu wymarzonych butów, pojawiła się nieco szalona myśl – a może sami stworzymy buty, które nam się podobają? Idąc za ciosem, pierwsze kroki skierowaliśmy do obuwniczej mekki, czyli Włoch. Stąd wzięła się nazwa marki – Cavalcatore — po włosku jeździec.

Nazwa jest włoska, ale Wasze buty powstają jednak w Polsce.

Tak. Współpraca z włoskimi partnerami nie ułożyła się po naszej myśli. To temat na oddzielną historię. Ale pomyśleliśmy: skoro nie Włochy, spróbujmy w Polsce. Od początku założyliśmy, że buty mają być najwyższej jakości, podeszwy muszą być skórzane i szyte. Jak się okazało, nikt w Polsce nie posiadał maszyny, która pozwoliłaby to osiągnąć. Zdecydowaliśmy się więc na leasing — po miesiącu maszyna stała już u naszego podwykonawcy. Ale to nie był koniec trudności. Wyszło tak, że sami musieliśmy się dokształcać i uczyć podwykonawców. To była cenna lekcja. Zrozumieliśmy, że tworzenie butów na odległość nie ma racji bytu. Każda dostawa była jak „jajko niespodzianka” — nigdy nie wiesz, co znajdziesz w środku. Dlatego dwa lata temu postanowiliśmy uruchomić pracownię w Warszawie i stworzyliśmy zespół utalentowanych rzemieślników. Zaczęliśmy szyć buty ręcznie, tradycyjną metodą pasową. Nieustannie staramy się nawiązywać do tradycjonalnego rzemiosła.

 

Co jeszcze wyróżnia tworzone przez Was buty?

Staramy się, aby nasze projekty były minimalistyczne i pozbawiane zbędnych dodatków,  dzięki czemu są ponadczasowe. Nazywamy to klasycznym minimalizmem. Do produkcji butów wykorzystujemy naturalne surowce najwyższej jakości. Priorytetem jest odpowiedni dobór materiałów. Nie idziemy na skróty. Wychodzimy od jakości, a cena jest tego pochodną. Jednym w głównych założeń pracowni jest zapewnienie najwyższej jakości produktu tak aby, mógłby być użytkowany przez lata. Dlatego stawiamy nacisk na długi cykl życia produktu. Do produkcji butów używamy najlepszej jakości skór, głównie garbowanych roślinnie lub bezchromowo. Polityka Cavalcatore to również zrównoważony rozwój. Nie produkujemy na półkę, nie mamy stoków skór oraz obuwia. Wzory nawiązują do ponadczasowej klasyki, łączącej delikatne formy z lekką elegancją. Jeździectwo od zawsze kojarzone jest z elitarnym i eleganckim stylem życia. Obecnie, styl ten znajduje odzwierciedlenie w kolekcjach u wielu projektantów, więc nasze produkty mogą znaleźć zastosowanie w życiu codziennym.

W ten trend idealnie wpisują się oficerki, stworzone dla 303 Avenue. 

Oficerki dla marki 303 Avenue zostały wykonane z miękkiej, czarnej skóry cielęcej, pochodzącej z włoskiej garbarni. Wnętrze buta stanowi cielęca futrówka z welurowym wykończeniem. Wszystkie elementy buta — podpodeszwa, wkładki, usztywnienie pięty, wzmacnianie czubków, podeszwa i obcasy — wykonane są ze skóry. Dzięki temu w trakcie noszenia but idealnie układa się do stopy. Aby zapewnić długą żywotność oficerek, podeszwy są szyte i podzelowane, co zdecydowanie wpływa na wyjątkowość produktu i nawiązuje do dawnej tradycji rzemieślniczego wyrobu obuwia.

Produkujecie buty jeździeckie, ale nie tylko. Jak doświadczenie zyskane dzięki tworzeniu butów do jazdy konnej przekładacie na produkcję tych „na co dzień”?

Od początku tworzymy dwie linie obuwia. Jeździeckie i długie buty do codziennego użytku.Obuwie jeździeckie po pierwsze ma chronić nogi. Ma być wytrzymałe i odporne na ciężkie warunki użytkowania. Wykonane są z grubszych skór. Maja sztywne cholewki i mocniejsze usztywnienia. Maja inny kąt pochylenia. W naszych „cywilnych” oficerkach wykorzystujemy całą zdobytą dzięki  jeździectwu wiedzę. Tworzymy buty wygodne, delikatniejsze, ale także cechujące się wytrzymałością.

 

Oficerki pojawią się w sprzedaży po 27 października. 

Leave a comment

All comments are moderated before being published

Shop now

Woods_ Copenhagen to pierwsza marka kosmetyków którą wprowadzamy do oferty 303 Avanue. Wybraliśmy tą markę nieprzypadkowo. Woods_ Copenhagen to niezwykłe produkty do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, stworzone w 2016 roku w Danii przez Martina Lyne, współzałożyciela międzynarodowej agencji modelek Le Management.